ADD’den 10 Kasım Mesajı: ‘Özlemle Anıyoruz’


Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi Atatürk’ün ölümünün 82. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Dün Mustafa Kemal ile çıktığımız yolda, bugün de Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında kararlılıkla yürüyoruz.” dedi.

“82 yıl önce ölümsüzlüğe yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugün düşünceleri ve eserleriyle yolumuzu aydınlatıyor.” diyen Sırman mesajında, Atatürk’ün özlemini duyduğu özgür, çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin günümüzde de içtenlikle benimsenmesi ve kararlılıkla korunması gereken en önemli eserlerinden biri olduğunu ifade etti. Sırman mesajında şöyle dedi:

“Çünkü günümüz Türkiye’sinde, Atatürk Türkiye’sinin olmazsa olmazları olan laik Cumhuriyetimize, toprak bütünlüğümüze ve ulusal birliğimize yönelik tehdit ve tehlikeler çok belirgin bir şekilde ortaya çıkmıştır. Ama içtenlikle ifade etmeliyim ki toplumumuz Cumhuriyet tarihi hakkındaki tüm karalama ve bilgi kirliliğine rağmen Atatürk’ün bize emanet ettiği değerleri daha kararlılıkla savunmaya ve sahiplenmeye başlamıştır.

82 yıl önce aramızdan ayrılan büyük Atatürk, bir milletin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl ileriye taşıyacağını, nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini, tarihe not düşerek göstermiş, mazlum milletlere örnek olmuştur.

İşte bu yüzden, değeri her gün biraz daha artan Atatürk, ülkemizde olduğu gibi günümüz dünyasında da yüzyılın lideri olarak saygıyla anılmaktadır. Atatürk, bir coğrafyaya veya tarihe sığmayan, çağının en önemli devlet adamlarından biridir. Eserleri, sadece yaşadığı dönemde değil, aradan 82 yıl geçmesine rağmen günümüzde de öneminden hiçbir şey kaybetmemiş, tam tersine her gün daha fazla değer kazanmıştır. 10 Kasımlar bu yüzden kazanımları sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günüdür. Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında kararlılıkla yürüyor ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir